Open Jobs

SSM Specialist to JABS Glodeni

Căutăm un nou Specialist SSM pentru Departamentul Operațiuni din JABS Glodeni. JABS Glodeni face parte din JABS Group A/S și are cca. 150 de angajați, așa că dacă excelați în a trata mediul de lucru, sănătatea și securitatea într-o companie cu orientare internațională, este posibil să fiți candidatul pe care îl căutăm.

Căutăm un Specialist SSM  pentru Departamentul Operațiuni din JABS Glodeni

Descrierea postului

  • organizează activitatea de SSM, PSI, SU, în conformitate cu prevederile legii și a standardelor JABS;
  • întocmește teme de instruire pentru SSM, PSI, SU și realizează pregătirea personalului conform reglementărilor legale;
  • gestionează procesul de autorizare/reautorizare a personalului și coordonează procesul de autorizare/reautorizare a echipamentelor;
  • coordonează activitatea de realizare/revizuire a evaluărilor de risc pentru angajați și contractori, elaborează/revizuiește planurile de prevenire și protecție;
  • participă la analiza evenimentelor de muncă ce au loc în interiorul fabricii și la întocmirea documentelor de raportare către instituțiile abilitate;
  • monitorizează implementarea măsurilor dispuse de autorități în cadrul vizitelor de control și cercetărilor evenimentelor;
  • consolidează și raportează datele privind activitatea SSM, PSI, SU;
  • menține/actualizează documentația/procedurile legate de SSM, PSI, SU și relația cu contractorii;
  • coordonează activitatea de securitate a companiei.

  Experiență și competențe

  • diplomă de licență într-un domeniu tehnic;
  • experiență de lucru într-o unitate de producție;
  • bună stăpânire a instrumentelor Office 365 (Excel, PowerPoint, Outlook);
  • stilul de lucru este orientat spre obiectiv și structurat, cu atenție la detalii;
  • atitudine practică și proactivă în implementarea procedurilor SSM și a proiectelor de îmbunătățire pe linie de SSM, PSI, SU, în zonele de producție;
  • flexibilitate, proactivitate și mentalitate pozitivă.

Prezintă avantaj:

  • cunoștințe de limba engleză;
  • experiență în domeniul sănătății și securității în muncă, cu expunere la mediul industrial;
  • certificare SSM (curs de 80 de ore);
  • certificare și/sau experiență  în evaluarea riscurilor;
  • cunostințe legislative în domeniul sănătății și securității în muncă.

Beneficii

  • oportunitatea de a lucra într-un Grup internațional de prestigiu din Europa;
  • veți face parte dintr-o echipă de profesioniști care se mandrește cu produsele și serviciile oferite;
  • instruiri de specialitate;
  • nivel competitiv de salarizare.
Cine este JABS Group?

Menținem calitatea ridicată și prețurile scăzute, făcând produsele noastre singuri și vânzându-le direct consumatorilor, fără a fi nevoie de intermedieri costisitoare.

Cu rădăcinile în timp, de peste o jumătate de secol, acum suntem cel mai mare producător european de ferestre și uși vândute direct consumatorilor online. Cei 800 de angajați ai noștri își desfășoară activitatea în sediul corporativ din Danemarca și în fabricile noastre din Estonia, Polonia și România. În prezent, vindem produsele noastre în Austria, Danemarca, Germania, Finlanda, Norvegia, Suedia și Marea Britanie.

Facem parte din grupul Inwido AB, care este listat pe Bursa de Valori din Stockholm. Este cel mai mare furnizor de uși din Europa si ferestre, cu cca. 4.300 de angajați în 11 țări.

Meet some of our experts

At JABS Group, you’ll be encouraged to put your abilities to use, to grow, and to help shape your future career.

Meet Tanja

Sales Manager
JABS Denmark (Sparvinduer), Denmark

Meet Joanna

Sales and Logistics Specialist
JABS Sokółka, Poland