Open Jobs

Maintenance Team Leader to JABS Glodeni

Căutăm un Șef Echipă Mentenanță pentru departamentul Operațiuni din cadrul JABS Glodeni. JABS Glodeni face parte din JABS Group A/S și are cca. 150 de angajați.

Grupul JABS este deținut de Inwido, cel mai important Grup de ferestre din Europa, cu operațiuni în 11 tari, 4300 de angajati și 28 de unități de afaceri.

Descrierea postului:

  • organizează, coordonează și participă direct la activitatea de întreținere electrică și mecanică a utilajelor, echipamentelor și instalațiilor fabricii (căderi accidentale, reparații, întreținere preventivă);
  • întocmeste planificarea activităților de mentenanță;
  • este implicat în gestionarea relației cu furnziorii de servicii de mentenanță;
  • asigură necesarul de piese de schimb, scule și dispozitive și stabileste nivelul minim și maxim al stocurilor;
  • supraveghează lucrările de întreținere efectuate de firme contractoare și face recepția acestora;
  • este implicat în activitățile specifice legate de investiții;
  • contribuie la întocmirea bugetului de mentenanță și este implicat în gestionarea și monitorizarea acestuia.

Experiență si competențe:

  • studii tehnice în unul din domeniile electromecanic, electric, mecanic, robotică, mecatronică, automatizări;
  • experiență într-un post similar;
  • bune abilități de organizare;
  • capacitate de lucru în echipă, abilități de comunicare și proactivitate;
  • cunostințe MS Office  - Excel , PowerPoint;

Nu este o cerință, dar va fi un avantaj dacă:

  • aveți experiență anterioară în întreținerea masinilor și utilajelor specifice industriei lemnului;

Beneficii:

  • oportunitatea de a lucra într-un Grup internațional de prestigiu din Europa;
  • veți face parte dintr-o echipă de profesionisti care se mândreste cu produsele și serviciile oferite;
  • instruiri de specialitate;
  • nivel competitiv de salarizare.
Cine este JABS Group?

Menținem calitatea ridicată și prețurile scăzute, făcând produsele noastre singuri și vânzându-le direct consumatorilor, fără a fi nevoie de intermedieri costisitoare.

Cu rădăcinile în timp, de peste o jumătate de secol, acum suntem cel mai mare producător european de ferestre și uși vândute direct consumatorilor online. Cei 800 de angajați ai noștri își desfășoară activitatea în sediul corporativ din Danemarca și în fabricile noastre din Estonia, Polonia și România. În prezent, vindem produsele noastre în Austria, Danemarca, Germania, Finlanda, Norvegia, Suedia și Marea Britanie.

Facem parte din grupul Inwido AB, care este listat pe Bursa de Valori din Stockholm. Este cel mai mare furnizor de uși din Europa si ferestre, cu cca. 4.300 de angajați în 11 țări.

Meet some of our experts

At JABS Group, you’ll be encouraged to put your abilities to use, to grow, and to help shape your future career.

Meet Tanja

Sales Manager
JABS Denmark (Sparvinduer), Denmark

Meet Joanna

Sales and Logistics Specialist
JABS Sokółka, Poland